کارخانه ایستا بلوک در سال ۸۸ با هدف تولید بلوک‌های سبک صنعتی و معدنی در شهرک صنعتی زاویه تأسیس شد و در حال حاضر با  تولید روزانه ۳۰۰۰۰ قطعه بلوک با استفاده از آخرین فناوری‌های تولیدی، یکی از بزرگ‌ترین و به‌روزترین کارخانه‌های تولید کننده بلوک‌های سبک می‌باشد. واحد تولید بلوک بر اساس آخرین تکنولوژی روز اروپا و مطابق با استانداردهای جهانی و مهندسی ارزش، راه‌اندازی و موفق به تولید بیش از ۲۰ نوع محصول شده است. تجهیزات استفاده شده در این واحد به صورت تمام اتوماتیک و ساخت آلمان بوده و از این رو بلوک‌های تولیدی دارای بالاترین درجه کیفیت هستند.

بلوک‌های تولیدی این شرکت به صورت فاق و زبانه‌دار و ساده از پوکه‌های صنعتی (لیکا) و یا معدنی پومیس تبریز با دانه‌بندی عدسی و پودری با کیفیت بسیار بالا می‌باشند و موقعیت جغرافیایی ممتاز، امکان دسترسی این کارخانه به شاهراه حمل و نقل جاده‌ای را فراهم ساخته که این امر کاهش هزینه‌های انتقال برای مشتریان را به همراه دارد.

رسالت ایستا بلوک، حفظ محیط زیست با ارائه محصولاتی سبز همراه با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌باشد؛ محصولات تولیدی این شرکت بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی و سایر آلاینده‌های محیطی تولید می‌گردد.

فلسفه وجودی این شرکت ارتقای ظرفیت‌های ساخت و ساز در بخش ساختمان بوده که این امر به معنی پیشرو بودن در تولید فرآورده‌های مدرن است. ایستا بلوک، کسب بیشترین رضایت و اطمینان خاطر مصرف کننده در به‌کاربردن محصولات و خلق ارزش برای مشتریان و سایر ذینفعان را جوهره تمامی فعالیت‌های خود می‌داند.